Google Adsense ve Adwords Öğrenmek ( Learning Center )


Internet vazgeçilmez kolaylıklar sağlayan ve bilgiye en hızlı ulaşabileceğimiz kaynaklardan birtanesidir. Interneti en etkili ve bilgi dolu kullanan firma ise tabiki Google dır. Google Arama motoru artık insanların neredeyse Address Bar yerine kullandıkları bir araç haline geldi. 

 Web sayfası olan insanlar ve Web Masterlarin çoğu SEO ( Search Engine Optimization ) işlemlerinden ve Google ın Internet üzerindeki çeşitli araçlarından haberdardır. Googleın bize sunduğu araçlar arasında en etkili ve paraya en çabuk çevrilen ise Adwords olduğu şüphesizdir. Bir çok firma kendi araçlarını kullanan kişilerin uzmanlıklarını arttırmak ve birazda reklam yapmak amacıyla çeşitli sertifikasyon kursları ve sertifika verilen seminerler düzenlemektedirler. 

Peki Google AdWords Nedir?  Adwords, Google’ın reklam programıdır. AdWords basit ve etkili reklamlar oluşturmanıza ve işletmenizle ilgili bilgileri çevrimiçi aramakta olan kişilere görüntülemenize olanak sağlar. O halde, reklamlarınızı yalnızca en alakalı hedef kitleye göstermek nasıl mümkün olabilir? Bu sorunun yanıtı, anahtar kelimeye dayalı reklamcılıktır. Adwords konusunda ücretsiz eğitim almak ve Google Adwords Uzmanı yada Google Reklamcılık Uzmanı olmak isterseniz. Google Adwords Öğrenim Merkezinden Ücretsiz olarak sınavlara çalışabilir ve Sınavlarda başarılı olabilirseniz Google Adwords sertifikalı Uzman olabilirsiniz.

Google AdSense Nedir derseniz , AdSense her aşamadaki web sitesi yayıncılarının site içeriğiyle alakalı ve göze batmayan Google reklamlarını web sitelerinde göstererek para kazanmalarını sağlamanın hızlı ve kolay bir yoludur. Reklamlar kullanıcılarınızın sitenizde aradığı öğelerle alakalı olduğundan, hem içerik sayfalarınızı zenginleştirir hem de web sitenizden para kazanmanızı sağlar. İçerik için AdSense hakkında linkden destek alabilirsiniz.

Hakkında ÖmerKARADENIZ
https://omerkaradeniz.wordpress.com/hakkimda/ https://www.linkedin.com/in/omerkaradeniz

One Response to Google Adsense ve Adwords Öğrenmek ( Learning Center )

  1. Utku KÖSE says:

    Adsense webmasterların vaz geçilmez kazanç kapısı, tabi daha çok kazanç elde edebilmek için ingilizce site yayımlamak daha mantıklı, bizim adwords kullanıcıları biraz cimri olduğu için Türkçe içerikli bir siteden yüksek miktarlarda para kazanmak biraz zor 🙂

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: