Windows Server 2008 ’in Önemli Bir Özelliği: Windows Server Hyper-V


 

server2008Windows Server 2008 Hyper-V, Windows Server 2008’in bir rolü olarak dahil edilmiş hypervisor tabanlı bir sanallaştırma özelliğidir. Bilgisayar sanallaştırmasını desteklemek üzere gerekebilecek her yeteneğe sahiptir. Hyper-V, BT kurumlarının giderleri düşürmesine, sunucu kullanımını geliştirmesine ve daha dinamik bir BT altyapısı oluşturulmasına olanak verir.

 

 

 

Hyper-V etkin ve dinamik bir veri merkezi oluşturmanızı ve kendini yöneten dinamik sistemler elde etmede ilerleme kaydetmenizi sağlayan hem fiziksel hem de sanal kaynakların yönetimini yapmak üzere, dinamik, güvenilir ve ölçeklendirilebilir platform yeteneklerinin entegre yönetim araçları seti ile birleştirilmesi sayesinde çok daha üstün bir esneklik sağlar.

 Microsoft aynı zamanda Hyper-V’ye ek olarak Microsoft Hyper-V Server’ı da piyasaya sürmektedir. Microsoft Hyper-V Server, müşterilerin maliyeti düşürmelerini, sunucu kullanımını geliştirmelerini, ve yeni sunucuları etkin bir şekilde düzenlemelerini sağlayan sadeleşmiş, güvenilir, düşük bedelli ve iyileştirilmiş bir sanallaştırma çözümü sunar. Microsoft Hyper-V Server, kullanıcılar mevcut yönetim araçlarını ve Microsoft ile ortakları tarafından geniş destekli BT uzman yetenek setlerini yükseltirken, BT altyapılarına da kolaylıkla bağlanabilmektedir.

Hakkında ÖmerKARADENIZ
https://omerkaradeniz.wordpress.com/hakkimda/ https://www.linkedin.com/in/omerkaradeniz

One Response to Windows Server 2008 ’in Önemli Bir Özelliği: Windows Server Hyper-V

  1. Geri bildirim: Ücretsiz Microsoft Windows Server 2008 Hyper-V (Sanallaştırma) Dersleri | Bilgi Teknolojileri Makaleleri

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: